Iné prípravné kurzy

P. L. I. D. A. 

V rámci prípravy na skúšky PLIDA ponúkame záujemcom prípravné jazykové kurzy pre jednotlivé úrovne v závislosti, o ktorú úroveň jazykového certifikátu majú záujem.

Cieľom kurzu je pripraviť úspešného kandidáta na skúšku PLIDA. Dĺžka trvania kurzu je 2 mesiace a obsahuje 6 stretnutí po 4 vyučovacie hodiny (spolu 24 VH, jedna vyučovacia hodina trvá 45 minút). Záujemcovia o kurz absolvujú vstupný test na zistenie úrovne a na základe výsledkov im bude odporučená úroveň jazykového certifikátu, budú zaradení do kurzu a pripravovaní na skúšku.

 Obsahom kurzu je analýza ukážkových testov, pozornosť sa venuje všetkým štyrom častiam skúšky – počúvanie, rozprávanie, písanie i čítanie a nácvik stratégií pre úspešné zvládnutie testovania. V závere kurzu kandidát absolvuje simuláciu skúšky pre vybranú úroveň.

Webová stránka pre študentov taliančiny – určenie jazykovej úrovne.

http://www.ladante.it/servizi/esercizi/

 Školné za prípravný kurz:

Počet študentov
Cena
1 - 2 študenti
189 €
3 - 4 študenti
179 €
5 a viac študentov
169 €

Cena zahŕňa literatúru v hodnote: 22 EUR. Všetky cenu su uvedené vrátane DPH.

Quaderni del PLIDA A1 - C2 + Audio CD (literatúru obdržia študenti na kurze)

Učebná literatúra pre záujemcov o certifikát PLIDA, ktorá vznikla v spolupráci vydavateľstva Alma Edizioni a Società Dante Alighieri a je rozdelená na šesť častí – počet úrovní certifikátu PLIDA – ktoré majú pomôcť pri príprave kandidátov na certifikát.

.taliansky_certifikat_trnava_kniha1taliansky_certifikat_trnava_kniha2taliansky_certifikat_trnava_kniha3

Ukážka: Quaderni del PLIDA A1, Quaderni del PLIDA B2, Quaderni del PLIDA C1

Každá časť obsahuje príklady didaktických cvičení a skúšobných testov pre danú úroveň spolu s kľúčom, vysvetľuje čo by mal kandidát vedieť a čo by mal robiť, aby dokázal úspešne zvládnuť skúšky zo všetkých štyroch schopností (počúvanie, čítanie, písanie a rozprávanie). Ku každej knihe je pripojené CD obsahujúce úryvky na trénovanie posluchových cvičení.

• vydáva Alma Edizioni, www.almaedizioni.it

 

Štátne skúšky

Okrem medzinárodne uznávaných štandardov ponúkame aj možnosť prípravy na štátnu skúšku, ktorá je zaradená v legislatíve SR. Dokladuje dosiahnuté jazykové zručnosti podľa kritérií stanovených v Spoločnom európskom referenčnom rámci. Tak sa aj v zahraničí môžete preukázať dosiahnutými zručnosťami, pričom často tieto doklady akceptujú aj v zahraničí. Realizuje sa v štyroch variantoch: 

Spoločný európsky referenčný rámec
Štátna skúška
B1
základná
C1
všeobecná; odborná
C2
špeciálna

Pre študentov, ktorí majú záujem o dlhodobejšiu prípravu, je k dispozícii aj ročný prípravný kurz. V rámci neho majú možnosť zlepšiť si svoje znalosti, intenzívnejšie sa venovať špecifickej časti skúšky či oblasti, ktorá im spôsobuje najviac problémov. Tento kurz realizujeme v dotácii: 32 stretnutí po 2x90-minútové stretnutie. Vyučuje sa v kombinácii dvoch dní alebo raz týždenne - v sobotu. Minimálny počet študetnov je 5.

Na čo slúži ročná príprava:

• systematicky a dôkladne sa pripravíte na jednotlivé časti skúšky,

• vyškolený lektor Vás upozorní na najčastejšie chyby, ktorých sa adepti dopúšťajú,

• vycibríte si detaily, s ktorými ešte nie ste spokojný,

• máte viac času získať sebaistotu v používaní jazyka a odstrániť nedostatky,

• na zvládnutie skúšky Vás pripravíme prostredníctvom rôznych metód a aktivít.

 Tento typ kurzu je najlepšou alternatívou pre tých, ktorí chcú na sebe zapracovať a pod vedením vyškolených lektorov sa zodpovedne a v dostatočnom časovom predstihu pripraviť na jej úspešné zvládnutie.

Školné za prípravný kurz je: 399 EUR.

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?  Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

logo small

© 2007 - 2017
Všetky práva vyhradené.
Trhová 1/A, 917 01 Trnava
Nachádzaš sa tu: Home Jazykové programy Dospelí a spoločnosti Iné prípravné kurzy