Novinky a udalosti

vallis folding home small

Aj ty sa môžeš pripojiť k celosvetovej komunite a darovať nevyužitú silu svojho procesora alebo grafickej karty, ktoré môžu pomôcť pri nových metódach liečby.

Okrem Alzheimerovej, Parkinsonovej, Huntingtonovej choroby, rakoviny a eboly sa sústreďujú momentálne všetky kapacity projektu, ktorý zastrešuje Lekárska fakulta Washingstonskej univerzity na boj proti pandémii vyvolanej koronavírusom.

Ako sa vyjadril riaditeľ programu Dr. Greg Bownman v najnovšom vyhlásení "Aby sme sa dokázali vyrovnať s koronavírusom, chceme pochopiť, ako tieto vírusové proteíny fungujú a ako môžeme navrhnúť liečivá, ktoré ich zastavia." (Bowman, 2020).

 

Ako začať pomáhať?

Na poskytnutie výkonu počítača a/alebo grafickej karty si potrebujete stiahnuť a nainštalovať do svojho počítača klient Folding@home.

Inštálácia je jednoduchá a program sa nastaví automaticky. Nastavenia programu budete môcť zmeniť jedoducho v internetovom prehliadači. Môžete zvýšiť poskytnutie zdrojov na "Ľahké", "Stredné" alebo "Naplno".

Samozrejeme s narastajúcim výkonom musíte brať do úvahy aj zvyšujúcu sa spotrebu elektrickej energie. V prípade, ak chcete Folding@home používať v zamestananí, škole a pod. mali by ste si od svojho zamestnávateľa vyžiadať povolenie.

Program môžete kontroľovať aj cez webové rozhranie a pridať si svoje meno a vybrať si aj svoj tím. Tím Vallis.sk nájdete pod číslom 244626. Aby ste si boli istý, že Váš počítač je používaný len na pomoc pri koronavíruse, vyberte si zo zoznamu "Any disease"

 vallis folding home

V týchto chvíľach dokonca celosvetová podpora aj vďaka propagácii programu prevyšuje kapacity programu a preto môže byť Váš počítač na krátku dobu nepoužívany. Vydržte a nová uloha bude počítaču pridelená čoskoro.

Určite sa zapoj a možno tvoja kalkulácia pomôže vytvoriť liek na koronavírus!

Zdroj:

BOWMAN, G. 2020. Coronavirus – what we’re doing and how you can help in simple terms. [online]. Dostupné na: https://foldingathome.org/2020/03/15/coronavirus-what-were-doing-and-how-you-can-help-in-simple-terms/

Sledujte nás na sociálnych sieťach

Jazykovú školu Vallis nájdete aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?
Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.