Kultúrne aktivity

detsky vianocny vecer 2016 small

Ako sa už u nás stalo zvykom aj tieto Vianoce sme si pre našich najmenších študentov a ich rodiny pripravili vianočný večer. S veľkou radosťou môžeme potvrdiť, že účasť bola hojná a atmosféra viac než príjemná. Počas celého večera sme si užívali detský smiech a radosť.

detsky vianocny vecierok 2015 small

Detský džavot, smiech a radosť zaplnili jazykovú školu Vallis i 11. decembra 2015. Detský vianočný večierok, na ktorý sme pozvali nielen našich najmladších študentov, ale aj ich rodičov, dedkov, babky, súrodencov, či blízkych, ktorí mali záujem stráviť popoludnie v príjemnej spoločnosti a vyplniť si čas zaujímavými aktivitami, či priateľskými rozhovormi.

anglicko nemecky vecierok 2015 small

Každoročne pre svojich študentov a priazinvcov cudzích jazykov pripravujeme zaujímavé akcie akou bol napríklad aj tematický, nemecko-anglický vianočný večierok 14.decembra. Na úvod boli pripravené prezentácie v oboch jazykoch na tému mikulášsko - vianočné tradície.

ako sa najrychlejsie naucit cudzi jazykOtázku "Aký je najlepší spôsob naučiť sa cudzí jazyk" sa pýta nielen každý študent ale aj učiteľ, ktorý by rád študentov naučil cudzí jazyk čo najlepšie. Na internete si túto otázku kladú státísice a na ich otázky odpovedajú milióny ľudí z celého sveta. Koľko ľudí, toľko názorov. Študenti pozerajú filmy v pôvodnom znení, obklopujú sa vecami z krajiny, ktorej jazyk sa učia, cestujú do cudzích krajín, navštevujú jazykové školy, používajú sociálne siete a iné. Každý sme však jedinečný, a preto potrebujeme pri štúdiu individuálny prístup.

rusky kulturny vecerRuskému jazyku patrí medzi svetovými jazykmi zaslúžene ôsme miesto s približným počtom 260 miliónom ľudí na celom svete, s ktorými sa týmto jazykom dohovoríte. Svoje miesto si vybojoval aj v srdciach našich študentov v Trnave a širokom okolí, ktorí si tento jazyk zamilovali a uprednostnili pred nevyhnutnou angličtinou a nemčinou alebo populárnou taliančinou, španielčinou alebo francúzštinou.

taliansky-filmovy-vecerVšetkých študentov Vallisu učíme, že štúdium jazyka to nie je len gramatika a slovná zásoba, ale dôležitou šúčasťou štúdia je aj spoznať samotnú kultúru a reálie krajiny, ktorej jazyk sa učíme.

detske-kurzy-vianocny-vecierokV čase Vianoc sme nezabudli ani na našich najmenších.  Aj spolu s rodičmi si detičky oddýchli, zahrali sa a vo víre angličtiny sa tešili na prichádzajúce sviatky. Deti z našich popoludňajších kurzov, škôlkari z Ružindola a Atómovej - naše malé deťúrence nesklamali a prišli.  Čo všetko sme si pre deti tento rok pripravili?

nemecky vecer kultura nemcinaPredstavte si čas, keď sa s rodinkou vyberiete stráviť príjemný večer v novom prostredí, pohodlne sa usadíte na stoličky, o Vaše deti sa postarajú priateľskí lektori, ktorí si pre ne pripravia kreatívny program - prípravu anjelských krídel, a Vás čaká program v jazyku, ktorý študujete.

nemcina-kultura-trnave-kurz-01Vianoce sú už síce za nami, ale my vo Vallise si na ne predsa spomenieme :) 

nemecky-jazyk-projekt-1V rámci Európskej únie je nemčina pre mnohých materinským jazykom. Prečo sme sa ale my rozhodli študovať práve nemecký jazyk?

nemcina-nemecky-trnava-01Svet je obrovské miesto plné zaujímavých miest a ľudí hovoriacich rôznymi jazykmi. Náš život je aj na to, aby sme veľa nového spoznali a obohatili sa od druhých. K tomu nám pomáha aj znalosť viacerých jazykov. Veď sa aj hovorí: „Koľko rečí vieš, toľkokrát si človekom.“

spanielsky-kurz-1-uvodJakubovskými cestami (španielsky: Camino de Santiago) sa označujú cesty pútnikov k údajnému hrobu apoštola Jakuba v Santiagu de Compostella v Galícií. Naši študenti španielčiny vytvorili hru „Cesta do Compostely“, ktorú ručne namaľovali, vytvorili pravidlá a podrobné inštrukcie ako postupovať.


anglictina-firemny-kurz-1-uvodAko správni chlapi máme radi pivo a futbal, preto sme sa rozhodli Vam predstaviť niekoľko najznámejších anglických klubov.

spanielcina-spanielsky-01-uvodDôvody, prečo som začala študovať španielčinu

  • jeden zo svetových jazykov
  • skvelá kombinácia angličtina
  • španielčina = plnohodnotné využitie voľného času
  • výučba v malej skupine- zoznámenie sa s novými ľuďmi
  • Španielsko – krajina, zvyky, história, kuchyňa..
  • vyhovujúci čas výučby
  • Vallis – ľudský prístup pri zápise , zabezpečenie študijných pomôcok (kniha, pracovný zošit, slovník...) + ochotný a ústretový lektor/-ka

spanielsky-jazyk-1-uvodKto by si vedel bez nich predstaviť život? Niektorý z nás ich zbožňujú, niektorým sú životným vzorom a niektorý ich obdivujeme pre ich prínos v kultúre, hudbe, umeniu, športu a podobne. To sú „Celebridades de Espana“, ktoré stretnete na ručne vypracovanom plagáte v krásnych španielskych farbách študentkou španielskeho jazyka.

taliansky-kurz-1-uvodSme skupina 8 taliančinárov – začiatočníkov, ktorá sa v posledných týždňoch pravidelne stretávala na skvelých lekciách v utorky a štvrtky o 18.40.

Keď nám lektorka taliančiny predostrela témy, ktoré môžeme ako skupina spracovať, najskôr sme sa obávali, či sa vôbec ako začiatočníci máme do takéhoto projektu púšťať, keďže naša slovná zásoba ešte nie je dostatočne bohatá. 

taliansky-jazyk-projekt-1-uvodDôvody, prečo sa učíme taliansky jazyk sú rôzne:

„Taliančinu som sa začala učiť preto, lebo sa mi tento jazyk veľmi páči. Rada cestujem po Taliansku a práve znalosť tohto jazyka mi umožnuje dorozumieť sa a spoznať novú kultúru a novú krajinu.“ Mária

„Ho iniziato a studiare l´italiano perché mi piace molto questa lingua. Mi piace viaggiare in Italia e conoscenza di questa lingua mi permette di comunicare e di conoscere cultura di un nuovo paese.” Maria

teaatfiveoclock uvod

Ako partner organizácie AIESEC Trnava sme v novembri 2013 naštartovali spoločnú spoluprácu akciou Tea at 5 o'clock alebo Čaj o piatej.  Hlavnou myšlienkou je vytvoriť priateľskú atmosféru na konverzovanie a učenie sa jazykov, podobne ako keď si ideš sadnúť s kamarátmi/kami na čaj, kávu pre študentov vysokých školy za výbornu cenu €12 za 6 týždňov.

02 - Kurz AnJ-Lets have a little quiz-uvodZapojte sa do súťaže hodnotením projektov a pomôže našim študentom získať hodnotné ceny. Projekty si pre Vás pripravili naši študenti z jesenného trimestra. Radi by Vám predstavili aký jazyk študovali a prečo si vybrali jazykovú školu Vallis.

nemecky vecer 1 uvodV jesennom trimestri sa vo Vallis-e uskutočnil už dlho očakávaný nemecký večierok, ktorý sme v spolupráci s lektorkami nemčiny Veronikou, Martinou a Táňou pripravili pre našich študentov nemeckého jazyka – pokročilých i začiatočníkov. Nechýbali tu tie najlákavejšie pochúťky z nemeckej kuchyne, súťaže, hudba, dobrá nálada a večierok sa taktiež tešil aj hojnej účasti.

taliansky-vecer-01-uvodV tento krásny večer sa „Malý Rím“ stal naozajstným Rímom s nefalšovanou talianskou atmosférou vďaka nášmu hosťovi Giuseppe-ovi. Naši žiaci, priaznivci všetkého talianskeho, sa mali možnosť porozprávať s rodeným Talianom, ochutnať pravé talianske pochúťky, a spoznať Taliansko trochu inak.

anglicky-jazyk-trnava4-uvodPočas celého týždňa sa už mohli študenti stretnúť s farbami a symbolmi Halloween-u ako sú čarodejnice, netopiere a tekvice rôznych veľkosti, ktoré im spríjemňovali štúdium anglického jazyka. Vyvrcholením tohto magického týždňa bol anglický kultúrny večer.

taliancina-trnave1-uvodDruhý ročník najpopulárnejšieho kultúrneho večera sa niesol v znamení vývoja talianskeho jazyka, jeho premien v literatúre a vzťahu Talianov k ich materinskému jazyku. Stretli sme sa v príjemnej atmosfére a plní očakávaní, v hojnom počte: pokročilí študenti talianskeho jazyka, priatelia Vallis-u a zavítali aj študenti, ktorí budú navštevovať naše kurzy v novom trimestri.

spanielcina-pre-samoukov uvodUž v poradí druhý Španielsky večer však tento rok navštívili hneď traja zahraniční hostia. Tentokrát sme mali zastúpenie z miest Madrid, Sevilla a malé extremadurské mestečko Llerena. Chalani sa skvele pripravili a predstavili nám všetkým oblasť a kultúru svojho regiónu, predovšetkým však horúcej Andalúzie.

spanielsky-vecer-01-uvodNaši lektori Lenka a Raúl si pre študentov španielskeho jazyka a hostí pripravili zaujímavý večer o Španielsku a kultúre. Začali predstavením Španielska a odhalení zaujímavosti podľa jednotlivých autonómnych spoločenstiev (comunidades Autónomas). Nielen študenti pokročilých kurzov, ale aj začiatočníci si mohli zlepšiť a otestovať svoje vedomosti španielčiny s rodeným španielom. Potom sme sa ihneď vrhli na ochutnávku pravých španielskych špecialít.

francuzsky-vecer-kurzy-trnava1-uvodŠtudenti a samozrejme aj my lektorky Soňa a Lenka sme sa veľmi tešili na návštevu našich dvoch francúzskych hostí a na náš spoločný francúzsky večer. Naši hostia Christophe z Bordeaux a Pascal z Bretónska nám predstavili Francúzsko zaujímavou prezentáciou fotografií z rôznych kútov Francúzska. 

anglictina-kurz-0

Vítame Vás pri expedícii „English Food“. Sme radi, že ste sa k nám pripojili a veľmi nás teší, že Vám aspoň čiastočne priblížime typický deň angličana z pohľadu stravovania.

1. Dobry den! Vítame Vás pri expedícii „English Food“. Sme radi, že ste sa k nám pripojili a veľmi nás teší, že Vám aspoň čiastočne priblížime typický deň Angličana z pohľadu stravovania. Ako sa hovorí „iný kraj, iný mrav“ a inak tomu nie je ani v prípade jedla a zvykov s ním spojenými. 

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili? Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

logo small

© 2007 - 2017
Všetky práva vyhradené.
Trhová 1/A, 917 01 Trnava
Nachádzaš sa tu: Home O škole Aktivity školy Kultúrne aktivity