Novinky a udalosti

SIMULOVANÉ SKÚŠKY CAMBRIDGE ENGLISH, MATURITA A IELTS 2015

kandidati testovanie cambridge 2015

Výjdeme v ústrety všetkým študentom, ktorých čakajú v najbližšom období náročné skúšky - maturita či medzinárodný jazykový certifikát

Využite skvelú možnosť simulovaných skúšok, ktoré Vám okrem autentickej atmosféry zabezpečia aj informáciu o Vašich aktuálnych výsledkoch. Budete presne vedieť, koľko času máte v reáli, ktoré časti skúšok Vám idú najrýchlejšie, ktoré sú časovo najnáročnejšie. Zistíte (v časovom predstihu), na čo sa potrebujete zamerať viac, čo si treba viac precvičiť i to, ako to všetko v skutočnosti prebieha.

 

Okrem autentických testovacích materiálov budete mať k dispozícii odpoveďové hárky a inštrukcie, celá skúška bude časovo identická s reálnou skúškou a Vaše odpovede vyhodnotí tím profesionálov, ktorý ich bude hodnotiť podľa platných pravidiel a objektivity (rovnako ako na samotných skúškach).

Výsledky skúšok budete mať k dispozícii do niekoľkých dní, pričom bude každá časť zhodnotená samostatne.  

Aké simulované skúšky sú k dispozícii a kedy?

Termíny simulovaných skúšok sú nasledovné:

  • 2. februára 2015 - konanie simulovanej maturitnej skúška (úroveň B2)
  • 7. februára 2015 - simulovaná skúška CAMBRIDGE FIRST (FCE verzia 2015 s novými zadaniami)
  • 14. februára 2015 - simulovaná skúška CAMBRIDGE ADVANCED (CAE verzia 2015 s novými zadaniami)
  • 17. marca 2015  - IELTS (The International English Language Testing System) Pre-testing (skúška bude mat 2 časti (Reading a Writing) a na konci skúšky bude zorganizované informačné stretnutie.)

Kto sa môže na skúšky prihlásiť a aké sú podmienky?

Simulované skúšky sú k dispozícii zdarma pre všetkých našich študentov v polročných alebo ročných prípravných kurzoch. Ak nie ste študentom Vallisu, ale radi by ste niektorú simulovanú skúšku absolvovali, ponúkame túto možnosť aj externistom.

Skúšky sú spoplatnené nasledovne:

  • simulovaná maturita - 19,90 €
  • simulované skúšky certifikátov CAMBRIDGE ENGLISH - 25 €
  • simulovaná skúšky IELTS - zdarma

Ak Vás naša ponuka zaujala, prihláste sa čo najskôr u nás v škole na Trhovej ulici 1/A alebo e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. či telefonicky na číslo: 0905 815 336. Počet miest je limitovaný, preto s Vaším rozhodnutím neotáľajte a využite možnosť, ktorú Vám iná škola v okolí neponúka.

Čo povedali kandidáti?

kandidati testovanie cambridge 2015 big

Kandidáti zo simulovanej skúšky CAMBRIDGE ENGLISH: ADVANCED (CAE) (verzia 2015 s novými zadaniami), 27. januára 2015.

“Myslím, že je to skvelá príležitosť pre študentov, ktorí uvažujú nad skúškou, avšak nie sú si istí, či by ju zvládli. Práve vďaka mock exam, sme v podstate "donútení" naozaj sedieť nad tým testom a zažiť ju na vlastnej koži, lebo nikto z nás by doma nemal vhodné prostredie nerušene vyplniť testy.“

Katarína Škodová (študentka Obchodnej akadémie v Trnave)

“Napriek tomu, že to bola len simulovaná skúška, miestami som mala pocit, že to je už naostro. Atmosféra možno nebola taká napätá, ale cvičenia vôbec neboli ľahké. Bolo to po prvýkrát, čo som sa prinútila sedieť päť hodín nad cvičeniami a dať do toho čo najviac. Nech už to dopadne akokoľvek, som rada za túto možnosť a skúsenosť, budem mať aspoň lepšiu predstavu o tom, ako to prebieha naozaj a nič ma neprekvapí.”

Nikola Puterová (študentka Obchodnej akadémie v Trnave)

"Doteraz som nemala vôbec predstavu, aké je to celé fyzicky aj psychicky náročné. Cvičeniam som sa doma nikdy nevenovala 5 hodín v kuse, a teraz, keď som si to vyskúšala, viem, že to nie je vôbec sranda. Bolo ťažké udržať pozornosť počas všetkých častí a už viem, že to vyžaduje oveľa väčšiu prípravu, ako som si myslela. Najväčšie plus, ktoré mi táto skúška dala, je, že mám omnoho viac informácií, ako to bude celé prebiehať, a som rada, že som si to vyskúšala."

Nikola Opálková (študentka Obchodnej akadémie v Trnave)

"Nakoľko bol test simulovaný, vedela som sa viac uvoľniť a sústrediť na celý priebeh, pretože som vedela ze ten pravý stres ma este čaká. Mohla som test uskutočniť v kruhu mojich spolužiakov, čo mi dávalo veľa na podpore a príjemnej atmosfére. Po zistení mojich výsledkov som sa viac utvrdila v tom, že koncom školského roku (v mojom prípade máj) sa začnem na 200% venovať príprave na júnový certifikát, aby som sa mohla zlepšiť v každej jednej časti. Som rada, že je tu tá možnosť otestovania, pretože som ušetrila väčšiu sumu peňazí, ktorú možem investovať do testu neskôr, keď budem pripravená. Ďakujem."

Petra Javorková (študentka Obchodnej akadémie v Trnave)

"Na simulovanej skúške CAE som sa naučil, ako bude prebiehať skutočná skúška a pravidlá, ktoré budem musieť dodržiavať. Ukázala mi úroveň mojej angličtiny a pomohla mi zvážiť možnosť výberu, či sa mi oplatí ísť na pravú skúšku."

Martin Vidovič (študent Obchodnej akadémie v Trnave)

"Pri Mock Exam som zistila, aké to je byť vystavená testovaniu na dlhšie ako jednu hodinu, a zistila som, že sa to so školou nedá rovnať. Zatiaľ, čo v škole nemá človek čo stratiť, pocity už len na simulovanej skúške sú iné. Simulovaná skúška prebehla profesionálne presne tak, ako človek očakával. Staff bol veľmi milý, ústretový a odpovedal na každú otázku. Jednoznačne dobrá voľba."

Aneta Brežáková (študentka Obchodnej akadémie v Trnave)

kandidati testovanie maturita 2015 big

Kandidáti zo simulovanej skúšky MATURITA z anglického jazyka (úroveň B2), 2. februára 2015.

“Myslím, že simulovaná maturita je veľmi dobrá skúsenosť, kde sa môžeme otestovať a zistiť naše + a -. Možeme si vyskúšať, ako sa presne vypĺňajú odpovede, aby sme neboli zbytočne pod stresom pri normálnej maturite. Určite to veľmi pomohlo.”

Viki Uzsáková (študentka Gymnázia Jána Hollého v Trnave)

“Simulovaná maturita bola veľmi dobrá “experience”. Teraz viem, kde mám nedostatky a čo treba ešte precvičiť. Už viem, prečo si máme pozorne čítať zadania. Budem sa snažiť naučiť sa ešte nejaké slovíčka do maturity, aby bol môj výsledok lepší. Táto simulovaná maturita ma veľmi motivovala a ukázala mi, že už je čas pohnúť a začať na sebe pracovať.”

Dragomír Denevski (študent Gymnázia Jána Hollého v Trnave)

“Simulovanú maturitu rozhodne odporúčam. Prostredníctvom nej som sa dozvedela spôsob, akým prebieha maturitná skúška, viem, v čom sa musím zlepšiť a čo mi veľký problem nerobí. Vďaka nej si už viem rozvrhnúť čas na skutočnú maturitnú skúšku, keďže tu som si dala načas a potom som poriadne nestíhala.”

Soňa Szabová (študentka Gymnázia Jána Hollého v Trnave)

“Osobne mi dali tieto hodiny veľa, čiže na dnešnej simulovanej maturite som ako - tak vedela, čo mám robiť. Z menšich testov, čo sme robili ako prípravu, som prešla, čiže už to je pre mňa úspech, a tak viem, čo mám čakať aj z výsledkov z dnešnej maturity a následne z mojej originálnej maturity. Viem, čo mám od seba čakať a čo zlepšiť, a z dneška viem, že nemám čas.”

Monika Bilecová (študentka Gymnázia Jána Hollého v Trnave)

“Simulovaná maturita mi otvorila oči, že to nie je nič jednoduché, a zistila som, že sa musím na maturitu ešte pripravovať. Vďaka tejto skúške už mám predstavu o tom, ako maturita bude prebiehať, a myslím si, že aj vďaka tomuto budem na maturite určite istejšia.”

Kotlebová Michaela (študentka Hotelovej akadémie Ľudovíta Wintera v Piešťanoch)

“Simulovaná maturita bola skvelá skúsenosť, pretože teraz si viem úplne predtaviť, aká bude tá skutočná. A že sa treba ešte hodne učiť. Bolo fajn (?) zistiť , ako rýchlo ten čas ubehne! Som rada, že už sme mali vysvetlené všetko okolo zapisovania odpovedí a zadaní. Na reálnej maturite ma to už nebude tak stresovať. Nechcelo sa mi ráno vstávať, ale som rada, že som prišla :) “

Katarína Koricinová (študentka Gymnázia Angely Merici v Trnave)

“Simulovanú mautritu určite odporúčam. Veľmi sa mi páčilo, že tu počas celého testovanie vládla veľmi pohodová atmosféra, čo, žiaľ, na maturite asi nebude :(. Myslím, že hneď od začiatku mi to pomohlo odbúrať počiatočný stres (možno, že sa ani pred ozajstnou maturitou nebudem stresovať). Zistila som, že stále veľa vecí neviem, no nezúfam, pretože mám dostatok času na doučenie sa všetkého, čo mi robí problémy (a to je ozaj super :) )”

Veronika Remenárová (študentka Gymnázia Angely Merici v Trnave)

“Po dnešnom absolvovaní simulovanej maturitnej skúšky  som si už po dopísaní testu mohla uvedomiť, čo mi nejde a na čo sa musím ešte pozrieť. Je to nie len dobré pre overenie si vlastných vedomostí, ale takisto je to možno spôsob, akým aspoň trochu odbúrať stres pred maturitnou skúškou v škole. Nakoľko priebeh simulovanej maturity je takmer totožný s tou skutočnou. Možnosť zúčastniť sa tejto simulovanej maturity vnímam určite pozitívne a je to výborná cesta k úspešnej školskej maturite.”

Veronika Straková (študentka Gymnázia Jána Hollého v Trnave)

kandidati anglicka skuska cambridge 2015 big

Kandidáti zo simulovanej skúšky CAMBRIDGE ENGLISH: FIRST (FCE) (verzia 2015 s novými zadaniami), 7. februára 2015.

"Vďaka simulovanej skúške FCE som zistila, kde sú moje nedostatky a čo ešte môžem zlepšiť. A že ozaj netreba nič podceňovať. Určite ju odporúčam, dozvedela som sa kopu užitočných informácii."

Alžbeta Gavalcová

"Simulovanú skúšku FCE považujem za veľmi dobrú skúsenosť, najmä v tom zmysle, že som si, dúfam ešte včas, uvedomila koľko toho ešte neviem a na čom mám najviac popracovať. Ďalšia dobrá vec na tom je, že som musela reálne sedieť nad tými testami 5 hodín vkuse a naozaj sa aj snažiť a neponáhlať sa, čo by som sa doma asi neprinútila. Ďakujem."

Zuzana Zimmermannová

kandidati cambridge skuska cae 2015

Kandidáti zo simulovanej skúšky CAMBRIDGE ENGLISH: ADVANCED (CAE) (verzia 2015 s novými zadaniami), 14. februára 2015.

"Test sa uskutočnil v príjemnom prostredí, nebola som v strese. Nemyslím si, že samotný test bol ťažký, ale uvidím podľa výsledkov :) Všetko nám bolo vysvetlené, zodpovedali nám otázky. Celkovo to bola určite pozitívna skúsenosť, odporúčam všetkým, ktorí chcú zistiť svoju jazykovú úroveň."

Petra Marková

Som veľmi rada, že som mohla absolvovať simulovanú skúšku CAE. Je to skvelý nápad, ako si môže študent skúsiť priebeh celej skúšky na nečisto, ešte predtým ako sa jej zúčastní naostro. Dozvedela som sa viacej informácii o rôznych častiach testu. Odporučila by som to vyskúšať každému kto uvažuje o CAE.

Lujza Jankovičová

Simulovaná skúška mi ukázala v čom mám nedostatky. Pracovné prostredie a precvičovanie bolo príjemné. Určite odporúčam isť na Mock Exam. Aj keď ide len o simulovanú skúšku, tak človek je pod stresom a regionálny administrátor British Council, Peter Žido, nám spravil príjmnu atmosféru. Som rada, že som sa na Mock Exam mohla zúčastniť. Skúška mi dala reálny pohľad na CAE.

Alena Fridrichová

Táto skúška bola super príležitosťou vyskúšať si ako bude reálna skúška prebiehať. Sedieť 5 hodín nad cvičeniami bolo náročne, no získala som nové skúsenosti. Verím, že ma táto skúška posunie ďalej a pomôže mi.

Kristína Bárová

Myslím si, že simulovaná skúška je dobrá, pretože aspoň môžu žiaci vedieť, čo majú čakať a v čom by sa mali zlepšiť. Dozvedela som sa nové informácie o certifikáte a dôležité je, že z prvej ruky. Nevýhodou je, že simulovaná skúška trvá niekoľko hodín, ale treba chápať, že je to nevyhnutné.

Zuzana Varová

Simulovaná skúška mi poskytla možnosť predstaviť si ako celý certifikát v skutočnosti prebieha - predovšetkým organizačne. Pomohla mi uvedomiť si na aké časti skúšky sa musím lepšie pripraviť. Aj napriek tomu, že to trvalo neuveriteľných šesť hodín, skúsenosť stála za to a som vďačná, že Vallis nám umožnil to zažiť na vlastnej  koži, pretože všetko ide lepšie, ak vieme do čoho naozaj ideme.

Jana Tomaškovičová

Táto skúška mi priniesla veľa nového. Najmä to, že nám vysvetlili podrobne, ako to počas skúšky chodí a vysvetlili mi alebo ma vystríhali, na čo si mám dávať pozor, za čo veľmi ďakujem a dúfam, že mi to pomôže aj pri reálnej skúške.

Michal Drevenák

Vďaka skúšobnému testu si viem predstaviť časové rozloženie všetkých častí testu. Som rada, že som sa dozvedela množstvo informácii o priebehu skúšky v príjemnom prostredí Vallisu. Skúšobný test mi pomohol odhaliť moje silné aj slabé stránky a verím, že sa vďaka tomu budem vedieť lepšie pripraviť na skutočnú skúšku.

Erika Belická

Kontaktujte nás

Radi by ste nás navštívili?  Pozrite si aktuálne otváracie hodiny.

logo small

© 2007 - 2017
Všetky práva vyhradené.
Trhová 1/A, 917 01 Trnava
Nachádzaš sa tu: Home O škole Úvod Novinky a udalosti SIMULOVANÉ SKÚŠKY CAMBRIDGE ENGLISH, MATURITA A IELTS 2015